Dlaczego meble Cellaio?

Meble dla moli – czyli meble tworzone specjalnie dla wielbicieli książek!

Grubość elementów CellaioBox to 6,82 cm. Dzięki konstrukcji skrzynkowej są one bardzo lekkie, a jednocześnie wytrzymałe – wiszące pojedyncze półki udźwigną nawet do 100 kg / metr długości.

Posiadają unikalny system montażu bez widocznych wsporników i podpórek. W przeciwieństwie do innych znanych i mało skutecznych rozwiązań, nie polega on na nasunięciu półki na wystający ze ściany bolec, który pod wpływem obciążenia zawsze się ugina. Nasze rozwiązanie jest całkowicie sztywne, oparte na mocnym połączeniu wieszaka z półką i ścianą. Mocowania te są niewidoczne po zamontowaniu.

Konstrukcja naszych mebli daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne:
• w systemie CellaioBox elementy mogą być wieszane bez widocznych wsporników tworząc półki na książki o dużej wytrzymałości
• możemy z nich budować wiszące lub stojące regały o dowolnej formie przestrzennej
• prostokątne cele regałów możemy wyposażyć w plecy, drzwiczki lub szuflady.
• CellaioBox świetnie nadają się do zamontowania w nich instalacji oświetleniowych (rozprowadzone wewnątrz przewody oraz otwory na punkty lub listwy LED) zarówno na górnej jak i dolnej ich powierzchni.

Półki CellaioBox to lekkie skrzynki, których konstrukcja wykonana jest z MDF oraz kilku przenikających się warstw forniru. Dzięki temu są bardzo stabilne wymiarowo, odporne na zmiany wilgotności powietrza we wnętrzach – nie wypaczają się i nie skręcają. Jednocześnie są bardzo sztywne, a dzięki naszemu specjalnemu systemowi mocowania udźwigną ciężar niemal dowolnej ilości książek. W porównaniu z „litym” drewnem mają więc same zalety – są lżejsze, bardziej wytrzymałe oraz lepiej wyglądają (lite drewno tak naprawdę oznacza tzw. “klejonkę” czyli płytę sklejoną z dużej ilości mniejszych listew).

Półki Cellaio są zabezpieczone naturalnymi olejami – bezbarwnym lub koloryzującymi:

Nie wykonujemy mebli lakierowanych, laminowanych – stawiamy na naturalne wykończenie (fornir dębowy + olej).

Nasze półki mocujemy na niemal wszystkich rodzajach ścian, jednak w zależności od materiału budowlanego różna jest wytrzymałość mebli na obciążenia.

W zależności od rodzaju ściany możemy uzyskać następujące przybliżone nośności w przeliczeniu na jedno mocowanie, a każda półka ma ich conajmniej dwa:

• ściana żelbetowa – 50kg / wieszak
• cegła dziurawka/pełna – 50kg / wieszak
• bloczek betonowy – 40 – 50 kg / wieszak
• bloczek gazobetonowy/pustak – 30 – 40 kg / wieszak
• ściana karton-gips – 10 – 20 kg / wieszak

Jak zamówić nasze meble?

Aby poznać wycenę
– napisz wiadomość,

Opisz nam, jak mniej więcej ma wyglądać Twój zestaw, tzn.:

• jaki obszar na opisanych ścianach ma zajmować,
• z ilu poziomów ma się składać zestaw półek,
• czy ma mieć zamykane szafki (lub szuflady),
• jaką wysokość powinny mieć przestrzenie między półkami (zazwyczaj od 30 do 38cm),
• oraz jaką półki powinny mieć głębokość (zwykle 26cm).

Nasze meble powstają zawsze na wymiar i według indywidualnego projektu. Nie zdarzyło nam się jeszcze wykonać dwóch identycznych zestawów.

Jeśli chcesz abyśmy zaprojektowali i wycenili zestaw dla Ciebie – wystarczą nam w miarę dokładne wymiary ścian i innych istotnych elementów (tj telewizor, sofa, fotel, okno, kaloryfer), które powinniśmy wziąć pod uwagę przy projektowaniu. Odręczny rysunek lub zdjęcie jest dla nas zawsze dodatkowym ułatwieniem.

Podaj nam informację gdzie miałby odbyć się montaż – wycena będzie również zawierała kalkulację dodatkowych kosztów transportu. Jednak na terenie Warszawy i okolic – transport jest gratis.

Montaż?

Montaż jest realizowany przez naszą ekipę i zwykle trwa od 3 do 5 godzin, w zależności od stopnia skomplikowania mebla.

Samodzielny montaż też jest możliwy ale wymaga on doświadczenia w tego typu pracach (wyznaczanie i wiercenie otworów) oraz odpowiednich narzędzi tj. poziomica laserowa, wiertarka udarowa, ściski stolarskie 2-4 sztuki o długości około 60 cm, młotek gumowy, klej do drewna oraz inne proste narzędzia. Wszystkie elementy mocujące, czyli kołki, wkręty i wieszaki zawsze są w zestawie.